Mercedes AMG Petronas yine zirvede.

2017 Formula 1 sezonun 11. yarışı olan Macaristan Grand Prix’inde Mercedes AMG Petronas’ın Fin pilotu Valtteri Bottas, podyumun üçüncü sırasını elde etti. Bottas’ın takım arkadaşı Lewis Hamilton ise yarışı 4. sırada tamamladı. Yaz arası öncesindeki son yarışta elde edilen puanlar sonrasında Mercedes AMG Petronas ise araya şampiyona lideri olarak girdi.

2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 11. yarışı olan Macaristan Grand Prix’de Mercedes AMG Petronas’ın Fin pilotu Valtteri Bottas üçüncülüğü elde etti. Bottas’ın takım arkadaşı Lewis Hamilton ise Hungaroring’de dördüncü sıranın sahibi oldu. Pilotlarının elde ettiği puanlar sayesinde Mercedes AMG Petronas, yaz arasına markalar sıralamasında liderliğini koruyarak girdi.

Macaristan’daki mücadeleye üçüncü cepten başlayan Bottas, pit-stoplar dahil olmak üzere yerini korumayı başardı. Son 15 turda takım kararıyla yerini takım arkadaşı Hamilton’a devreden Fin pilot, ilk iki sırada bir değişiklik olmayınca yeniden takım arkadaşında yerini aldı ve yarışı podyumda bitirdi. Bottas böylece yaz arası öncesindeki son 5 yarışta da podyuma çıkmış oldu. Mücadeleye 5. cepten başlayan Hamilton ise pit-stoplar sayesinde bir sıra kazandı ve yarışı dördüncü olarak bitirdi.

Bu sonuçların ardından Hamilton 188 puana erişip, sürücüler sıralamasında ikinciliğini korudu. Bottas ise puanını 169’a yükselterek zirve takibine devam etti. Macaristan’a takımlar sıralamasında lider gelen Mercedes AMG Petronas 357 puanla yaz arasına da lider girdi.

Formula 1’de 2017 sezonunun 12. yarışı 27 Ağustos 2017 tarihinde Belçika’da gerçekleştirilecek. Mercedes AMG Petronas, Spa Pisti’nde iki sene önce duble yaparken, geçen sene de zirveye çıkmayı başarmıştı.